Isusov grob u našoj crkvi

Kao i dosadašnjih godina, i ove je godine u našoj crkvi, u podnožju oltara sv. Ante, napravljen Isusov grob. Veliki tjedan i evanđeoski izvještaji o muci, smrti i uskrsnuću Isusovu oduvijek su u ljudskom srcu i kršćanskoj pobožnosti  pobuđivali jake osjećaje. Dio njih izražava se i u pravljenju Isusova groba po našim crkvama. U našoj je crkvi Isusov grob posebno lijep, privlačan i dojmljiv. Da je i ove godine tako, zasluga je nekoliko osoba. Ponajprije Marije Šimić, rođ. Barić, naše Slivanjke udane za Juru Šimića u Tučepe, koja nam svojim cvjetnim i uljanim kreacijama svake godine priušti zadovoljstvo i Gospodinov grob učini zaista dojmljivim i privlačnim, tako i toliko da čovjek pred njim ne može a da  spontano ne klekne i sklopi ruke na svetu molitvu. Uz Mariju, zasluga također ide Branki Barić, Aniti Jukić, Anti Lozini („Paćku“) i Anti Radalju („Roši“). Svima njima budi nagrada kod Boga, a s naše strane iskrena zahvala. Uz grob Isusov spontano naviru i riči iz Muke Gospodina Našega Isusa Krista i Plača Matere Isusove, što ju je davno spjevao fra Petar Knežević, član Provincije Presvetog Otkupitelja:

Kad na ruke njeg primiše,
Sve što treba učiniše,
Kako s čašću pristoji se,
Dragom Meštru dostoji se.

Mirom Tielo obloživši,
Pak u platno obavivši,
U grob novi sahraniše,
I kamenom zaklopiše.

Žaleć, dakle, majka Sina,
I tužeći sva družina,
Svak otide svojoj kući,
U s k r s n u ć e  čekajući.

Galerija fotografija: