Obljetnica braka Ivana i Blaženke Lozina

U nedjelju, 1. rujna 2019., u našoj je crkvi uistinu bilo svečano: bračni par Ivan i Blaženka Lozina, koji žive u New Yorku, proslavili su 50. obljetnicu braka, kojega su pred 50 godina sklopili u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Slivnu. U Matici vjenčanih, svezak II, na stranici 52 i pod rednim brojem 14, zapisano je da su se Ivan Lozina, sin Tražimira i  Kate rođ. Nogalo, rođen 2. siječnja 1945. u Slivnu i nastanjen u Splitu, i Blaženka Lozina, rođena Stanojević, kći Stojana i Matilde rođ. Šendo, rođena 23. studenoga 1952. u Korčuli i nastanjena u Splitu, vjenčali u Slivnu 23. kolovoza 1969., da su im svjedoci/kumovi bili Milan Vrdoljak i Ljubo Vuletić pok. Mate iz Poljica i da ih je vjenčao tadašnji župnik o. fra Bernardin Kamber. Pred 50 godina Ivan i Blaženka su u bračnoj privoli izgovorili i obećali jednom drugom ljubav i vjernost u dobru i zlu, zdravlju i bolesti dok ih smrt ne rastavi te su, u znak svoje ljubavi i vjernosti, jedno drugom darovali vjenčani prsten. Što je bilo pred 50 godina, to se u nedjelju, u istoj crkvi, osvježilo i obnovilo: župnik fra Željko je blagoslovio bračni par Lozina, poškropio blagoslovljenom vodom njihove vjenčane prstenove, a oni su, slijedeći propisane rubrike za te prigode, zahvalili Bogu koji ih je tijekom 50 godina njihova braka vodio i štitio, uščuvao u zdravlju i vjernosti te ih blagoslovio djecom i potomstvom. Tom događaju 50. obljetnice braka Ivana i Blaženke i njihovom svečanom činu obnove bračne vjernosti prisustvovali su njihova brojna braća i sestre iz inozemstva (Amerike i Njemačke) i domovine. Poslije svete mise slavlje se nastavilo u dvorani Udruge žena „Slivanjka“ u školi, gdje je također bilo vrlo svečano i veselo. Dok  našim slavljenicima, Ivanu i Blaženki, od srca čestitamo na Zlatnom jubileju njihova braka, istodobno im želimo da još „na mnoga ljeta“ žive u zdravlju i veselju. U Americi gdje žive ili u domovini gdje su trenutno na odmoru. Sretno!

Galerija fotografija: