Preminula Ljubica Vrdoljak

U subotu, 5. listopada 2019., u KBC u Splitu je preminula Ljubica Vrdoljak, rođena 7. prosinca 1937. godine, u obitelji Stipana i Matije Arambašić. U kršćanskom braku sa svojim mužem Antom („Nikinićem“), s kojim se vjenčala 11. siječnja 1960. godine, rodila je petero djece, tri sina i dvije kćeri. Osim sinova i kćeri, Ante i Ljubica su doživjeli i sinove svojih sinova, svoju unučad i praunučad: imaju 16 unučadi i 12 praunučadi. Ljubica je bila jedna fina, nježna i ugodna žena, čestita i pobožna majka, odana i vjerna supruga. Kao takvu sam je doživio, a prigoda za to bilo je puno. Uistinu, jedna od onih divnih biblijskih, hrvatskih i slivanjskih žena, supruga i majki čiji je odlazak teško nadomjestiti i prazninu zamijeniti. Svojom žrtvom i marom, ljubavlju i vjernošću, molitvom i toplinom, odlikama koje su svojstvene ženama iz ovoga kraja i podneblja, čuvala je kuću, grijala dom i odgajala djecu. Nije uvijek bilo lako, ali s Božjom pomoći u svemu je uspjela, sve je sačuvala i ostvarila. Misu zadušnicu i sprovodne obrede 8. listopada 2019., u 15 sati, predvodio je župnik fra Željko. Za njom tuguju: suprug Ante, sinovi Jozo, Ivan i Mladen s obiteljima, kćeri Nada i Nediljka s obiteljima, obitelj pok. brata Ivana, obitelj pok. sestre Dragice, sestre Regina i Ana s obiteljima, djever Miljenko s obitelji, zaova Slavica s obitelji, kao i ostala rodbina i prijatelji. Isuse Kriste i Gospodine, koji si uskrsnuće i život, nagradi je vječnom slavom i nagradom u svome kraljevstvu!