Preminula Mara Glibota „Talinica“

U subotu, 21. rujna 2019., na blagdan sv. Mateja, blago je u Gospodinu preminula naša mještanka Mara Glibota „Talinica“. Mara je rođena 9. studenoga 1928., u obitelji Ivana i Jurke Glavaš. U kršćanskom braku sa svojim mužem Petrom, s kojim se vjenčala19. siječnja 1948. godine, rodila je troje djece, dva sina i kćer. Nakon muževe smrti, 14. travnja 1982., Mara je bila i otac i majka svojoj djeci. Voljela ih je i majčinski i očinski, a oni su beskrajno voljeli nju. O tome mi je pričala kad god bi se našao u njezinu domu za blagoslova obitelji ili kad bih je ispovijedao. Puna su joj usta bila njezine djece: stalno je na njih mislila i o njima govorila, a ona su joj iskazivala najveću moguću pažnju. Doživjela je duboku starost i tiho se ugasila, ostavivši iza sebe prepoznatljiv lik i rukopis. Misa zadušnica i sprovodni obredi, koje je predvodio župnik fra Željko, obavljeni su 23. rujna 2019.  u Slivnu. Za njom posebno tužni ostaju kćer Ljubica, sinovi Ivan i Slobodan s obiteljima te sestra Mile i ostala njezina rodbina. Oni je neće nikada zaboraviti, a Slivno će je uvijek pamtiti, jer „Talinica“  je to i zaslužila. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!