Preminuo Ante Lozina

U petak, 13. rujna 2019., preminuo je Ante Lozina („Antuka“ – „Beran“). Kako je zapisano u Stanju duša, sv. I, str. 116, Ante se rodio 2. listopada 1928. godine, u obitelji Stipana i Jurke Lozina. U braku sa svojom suprugom Ivom, s kojom se vjenčao 28. siječnja 1957. u Slivnu, imao je četvero djece, dvije kćeri (Jadranku i Vinku) i dva sina (Ljubomira i Miljenka). Supruga Iva umrla je 18. travnja 2008., a „Antuka“ u petak ove godine. Premda je dugo bio prikovan za krevet i nije vidio, Antuka nije zbog toga bio ni ljut ni jarostan. Naprotiv, bio je ponizan, jednostavan, smjeran i pobožan. Redovito se, o Božiću i Uskrsu, ispovijedao i pričešćivao. Bio je predan u Božje ruke i ljubav svoje obitelji, koja se o njemu svakodnevno brinula. Misu zadušnicu i sprovodne obrede u nedjelju, 15. rujna, u 16 sati, predvodio je župnik fra Željko. Na Antukin su sprovod došli mnogi ljudi, a za njim su ožalošćeni: sin Ljubomir s obitelji, sin Miljenko s obitelji, kćer Jadranka s obitelji, kćer Vinka s obitelji te ostala rodbina i prijatelji. Pokoj vječni daruj mu Gospodine!