Preminuo Milenko Prgomet – „Živa Vatra“

U utorak (9. srpnja), nakon duge i teške bolesti, je u 80. godini života preminuo Milenko Prgomet, s nadimkom „Živa Vatra“. Milenko se rodio 26. rujna 1939. godine u Slivnu, u obitelji pok. Marijana i Mare Prgomet rođ. Glavaš. Oženio se sa Slivanjkom Ljubicom Parlov (rođenom 25. 03. 1942.), kćerkom pok. Ante i Mare Parlov, s kojom se vjenčao 17. siječnja 1965. u Slivnu. U uzornom kršćanskom braku Milenka i Ljubice rodilo se troje djece: dva sina (Marin i Josip) i kćer (Marija). Pokojni Milenko je bio čestit čovjek, brižan suprug i omiljen otac, koji se nesebično žrtvovao za svoju obitelj. Nakon što mu je 20. studenoga 1983. umrla supruga Ljubica, njegova je požrtvovnost za obitelj postala još veća. Nije stajao niti se hladio. On za odmor jednostavno nije znao. Sve što je radio, a radio je puno i teško, bilo je tako nesebično i srčano, zbog čega je i dobio nadimak „Živa Vatra“. I taj nadimak govori sve o njemu. I otkriva njegov identitet: vjerski, ljudski, radni, obiteljski, slivanjski i hrvatski. Da, bijaše „Živa Vatra“ u svemu i na svakom području. Sveta misa zadušnica i sprovodni obredi biti će dana na našem groblju u Slivnu, u 17 sati. Do novog susreta s njime u Božjoj vječnosti tuguje cijelo Slivno, a na poseban način njegova obitelj i rodbina: sinovi Marin i Josip s Mirelom, kćer Marija, nevjesta Natalija, unuke Drina i Ljubica, brat Jozo s obitelji, brat Nikola s obitelji, brat Ante s obitelji te ostala rodbina i prijatelji u Slivnu i izvan njega.

Gospodine, nagradi njegovu vjeru, volju, mar i trud zasluženim mirom i ugodnim hladom u kraljevstvu svome!

Galerija fotografija: