Proslava Presvetog Trojstva 2019.

I ove godine proslava Presvetog Trojstva, naslovnika naše župe, protekla je vrlo svečano i dostojanstveno. Prije same svetkovine u župi je, već prema ustaljenom običaju i kao neposredan uvod u samu proslavu, bila trodnevnica. Prvi dan trodnevnice misu je predvodio župnik fra Željko, drugi dan fra Nediljko Čarapić, župnik Podbablja, a treći dan imotski gvardijan, župnik i dekan fra Kristijan Stipanović. Posljednja dva dana trodnevnice preko svete mise pjevali su  župni zborovi iz Podbablja i Imotskoga, koje je župnik nakon mise počastio u župnoj dvorani. Na sami dan proslave, jutarnju misu u 8 sati predvodio je i propovijedao dr. fra Ivan Macut, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu i gvardijan u samostanu Otac Ante Antić u Splitu. Svečanu misu, koja je započela procesijom u 10,30 oko našega groblja i u kojoj su kip Blažene Djevice Marije nosili slivanjski branitelji u Domovinskom ratu, predvodio je fra Zoran Kutleša, vikar imotskog samostana i vikar Provincije Presvetog Otkupitelja. Na misi se okupilo mnoštvo svijeta. Osim Slivanjaca iz domovine i inozemstva, u Slivno su taj dan pristigli i mnogi hodočasnici iz drugih župa Imotske krajine. Fra Zoranova zanosna i vrlo nadahnuta propovijed bila je vrlo konkretna i izravna, a pljesak na kraju njegovih riječi znači da su pale na plodno tlo. Na misi su, preko koje je skladno pjevao slivanjski župni zbor pod ravnanjem Danijela Marinovića, bili prisutni i neki uglednici iz društveno-političkog života, među kojima: dr. Goran Marić, ministar državne imovine u Vladi RH, Draženko Boban, župan Splitsko-dalmatinske županije, Ante Šošić, dožupan spomenute Županije, Ivan Budalić, gradonačelnik Imotskoga, Mario Repušić, načelnik općine Runović, kojoj pripada i Slivno, kao i drugi načelnici općina, koji su se nakon mise okupili na prijateljskom objedu u župnoj kući. Župna fešta nastavila se i poslije podne, sve do noći, uz neizostavnu gangu koja je odjekivala u slivanjskom Centru.

Galerija fotografija: