Veliki četvrtak u našoj župi

Veliki četvrtak Gospodnje godine 2019. proslavljen je u Slivnu vrlo svečano. Počelo je u 17 sati s ispovijedanjem bratima, a zatim se, u 18 sati, nastavilo s pjevanjem cijele Muke Gospodina Našega Isusa Krista i Plača Matere Isusove. Najznačajniji dio uslijedio je iza „Plača“, s Misom Večere Gospodnje. Crkva je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, kako u crkvenoj lađi tako i na koru. Ono što raduje i veseli jest činjenica da je ovogodišnji Veliki četvrtak privukao puno  „mlađega naraštaja“. Nakon Mise uslijedila je tradicionalna procesija s Presvetim Sakramentom, koja je ove godine po prvi put išla oko groblja, a ne kao do sada oko „Fratrova doca“. Na kraju slavlja Velikog četvrtka uslijedilo je tradicionalno pjevanje Ispovjedite se, s kojim su se Slivanjci razišli svojim kućama.

Galerija fotografija: