Završeni radovi u Perivoju sv. Ivana Pavla II.

U petak, 25. listopada 2019., završili su radovi u Perivoju sv. Ivana Pavla II. Prelijepa kapela podignuta u čast ovog znamenitog pape i sveca, nezaboravnog prijatelja hrvatskog naroda, dobila je prekrasan perivoj, koji je čini još ljepšom i privlačnijom.  Budući da je prostor ispred i oko kapele bio neravan, najprije se nasulo nekoliko kamiona jalovine a zatim petnaestak kamiona zemlje. Jalovinu je darovala Općina Runović, a zemlju Melanka i Ivica Šimunović. Nakon toga uslijedili su radovi oko postavljanja vodovodnog sustava: duž cijelog platoa iskopani su kanali u koje su položene vodovodne cijevi, postavljene šahte s ventilima i prskalice (oko četrdesetak prskalica) te na nekim mjestima postavljeni električni kablovi za reflektore, koji će diskretno osvjetljavati pojedine dijelove Perivoja. Nakon završetka zemljanih uslijedili su hortikulturni radovi: planski su posađene razne vrste biljaka i stabala koji odgovaraju našem podneblju i klimi. Vodovodne i hortikulturne radove izvelo je poduzeće „Breza“ u vlasništvu Hrvoja Biočića. U uređenju ovog prelijepog perivoja svojim su prilozima sudjelovali brojni Slivanjci u domovini i inozemstvu, a posebno su se istakli Splitsko-dalmatinska županija, gosp. Boris Vrdoljak, vlasnik tvrtke S+B SYSTEMTECHNIK D. O. O, i Udruga žena „Slivanjka“. S ovim perivojem Slivno je dobilo svoj najljepši kutak, ne samo u Slivnu nego, uvjeren sam, u cijeloj našoj Splitsko-dalmatinskoj županiji, a i šire. Bogu na slavu, sv. Ivanu Pavlu II. na čast, a Slivnu na ponos.

Galerija fotografija:

Video: